Pomoc dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Grojcu

Pomoc dla Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Grojcu

12 października na prośbę dyrekcji Powiatowego Zespołu Opiekuńczo Leczniczego w Grojcu i Wicewojewody Małopolskiego nasze zespoły, dwukrotnie prowadziły działania związane ze zwalczaniem i zapobieganiem pandemii koronawirusa na terenie grojeckiej placówki. Dyrekcja ośrodka, bardzo szybko zareagowała na pojawieniu się w zakładzie osoby z dodatnim wynikiem na COVID-19.

Niezwłocznie zostały wprowadzone odpowiednie procedury z izolacją pacjentów włącznie. Na prośbę dyrekcji zakładu w całym ośrodku ponownie zostaną przeprowadzone badania w kierunku Covid-19. Nasze działania polegały na pomocy personelowi placówki w wyznaczeniu stref na terenie obiektu oraz przeprowadzeniu skutecznej dezynfekcji pomieszczeń, które wytypowaliśmy z personelem medycznym.

Był to pierwszy wyjazd naszego nowego ambulansu, który został przekazany przez ZOZ w Oświęcimiu dla Zintegrowanej Służby Ratowniczej. Karetka wzmocniła potencjał ratowniczy naszej jednostki i będzie służyła przede wszystkim mieszkańcom powiatu oświęcimskiego i województwa małopolskiego. Na oficjalne przekazanie i podziękowania przyjdzie czas- póki co skupiamy się na walce z koronawirusem.Aktualnie w naszym regionie odnotowuje się kolejne przypadki zakażenia Covid-19, co wiąże się dla nas z dodatkowymi zadaniami, które wykonujemy nieodpłatnie na rzecz społeczeństwa.