Audyt w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie

Audyt w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie

O kryzysie w Domu Pomocy Społecznej w Bochni mówiła cała Polska. Sytuacja była dramatyczna, na szczęście dzięki współpracy Starosty Bocheńskiego z dyrekcją DPS i ratownikami, którzy wprowadzili w bocheńskiej placówce odpowiednie procedury, sytuację udało się ustabilizować. Teraz powiat żywiecki stoi przed ogromnym wyzwaniem związanym z niepokojącymi prognozami dotyczącymi rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem na terenie Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji w Czernichowie. Na szczęście dyrekcja ŚCODiRw Czernichowie, otrzymała propozycję nieodpłatnej współpracy ze Zintegrowaną Służbą Ratowniczą, której personel wspólnie z zespołem Szpitala powiatowego w Bochni wdrażał procedury walki z koronawirusem na terenie bocheńskiego DPS.

Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że placówka w Czernichowie jest już po wstępnej lustracji ośrodka przez personel ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

„Potwierdzam informację, że jeden z naszych zespołów w dniu 14.04.2020r. na zlecenie dyrekcji placówki, dokonał przeglądu terenu ośrodka pod kątem wdrożenia procedur na wypadek wystąpienia ogniska koronawirusa w Śląskim Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji. Swoje uwagi i spostrzeżenia zawarliśmy w piśmie, które w dniu wczorajszym (15.04.2020r.) zostało wysłane do dyrekcji ośrodka i wiadomości Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żywcu. W chwili obecnej czekamy na decyzję władz placówki, odnośniepodjęcia z nami ewentualnej współpracy i wdrożenia procedur, które w przypadku potwierdzenia zakażeń wśród pacjentów i personelu, pomogą usprawnić funkcjonowanie Ośrodka. Pozostajemy w stałym kontakcie z kierownictwem żywieckiego pogotowia ratunkowe i Starostwem Powiatowym w Żywcu”- mówi Dawid Burzacki, koordynator Zintegrowanej Służby Ratowniczej .

„Nasze działania w chwili obecnej skupiają się na uzupełnieniu zasobów sprzętowych. Cały czas nieprzerwanie, nasi wolontariusze pracują w bocheńskim DPS, gdzie koordynacje działań przejął koordynator bocheńskich Zespołów Ratownictwa Medycznego Pan Sebastian Lewandowski. Tam sytuacja jest stabilna, a w najbliższą sobotę, będą przeprowadzane kontrolne wymazy” -dodaje Burzacki.

„Apelujemy do osób z wykształceniem lub przeszkoleniem medycznym, aby zgłaszały się do naszego Centrum Wolontariatu. Swoje zgłoszenie można przesłać poprzez formularz na stronie www.zsr112.pl/wolontariat. Osobom, które podejmą z nami współpracę, zapewniamy pełne wyżywienie, zakwaterowanie, ubezpieczenie, ochronę prawną i pełne zabezpieczenie w środki ochrony indywidualnej” -mówi Łukasz Patrzyk , kierownik Centrum Wolontariatu i Wsparcia Działań Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Ratownicy Zintegrowanej Służby ratowniczej za swoje akcje nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Ich działania można wesprzeć poprzez wsparcie zbiórki, która jest dostępna na stronie: www.zrzutka.pl/koronawirus