Rozpoczęcie działań w Krakowie oraz kolejne transporty na Ukrainie

Rozpoczęcie działań w Krakowie oraz kolejne transporty na Ukrainie

W dniu wczorajszym (14.03.2022r.) rozpoczęliśmy zabezpieczenie medyczne kolejnego punktu przyjęć uchodźców wojennych. Przez kilka dni trwały prace, związane z przygotowaniem Punktu Medycznego, który jest zlokalizowany w budynku dawnej galerii Plaza w Krakowie. Docelowo w budynku znajdzie schronienie około 400 osób w tym głownie kobiety i dzieci.
Zabezpieczenie realizujemy nieodpłatnie w trybie całodobowym. W systemie zmianowym na punkcie pracują lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, ratownicy i inny personel medyczny. Ogromne ukłony w stronę wolontariuszy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie – robicie naprawdę dobrą robotę!
Cały czas nieprzerwanie realizujemy również transporty humanitarne na Ukrainę, a w drodze powrotnej wykonujemy ewakuację medyczną najbardziej potrzebujących pomocy.
W dniu dzisiejszym jedna z naszych karetek obsadzona przez ekipę Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu, wyjechała na stronę ukraińską, gdzie będzie realizowała zadania zabezpieczenia medycznego szlaku wiodącego do polskiej granicy. W miejscu tym, wiele osób jeszcze przed dotarciem do Polski, wymaga pomocy medycznej. Działania wspiera również Karolina- ratowniczka medyczna, która bardzo angażuje się w pomoc Ukrainie.
Dzisiaj, dotrze do nas również transport od zaprzyjaźnionych funkcjonariuszy z Policyjna Grupa Ratownicza– policjanci mocno zaangażowali się w działania pomocowe. Zbierają odpowiedni sprzęt i medykamenty, które później z naszą pomocą dostarczane są na stronę ukraińską.
W dalszym ciągu potrzebujemy sprzętu medycznego, leków i wszystkiego tego, co jest potrzebne, by skutecznie doposażyć punktu medyczne.
Z ważnych potrzeb jest jeszcze mieszkanie w Krakowie- spokojnie, nie potrzebujemy go na własność 😊 Mieszkanie jest niezbędne, by na terenie Krakowa można było zakwaterować lekarzy, którzy do nas przyjeżdżają z bardziej odległych miejsc Polski 😉 Chętnie wynajmiemy takie mieszkanie na preferencyjnych warunkach.
Jeśli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, to wejdź na stronę www.zsr112.pl/wolontariat i wypełnij formularz kontaktowy.