Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej odznaczeni przez Prezydenta

Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej odznaczeni przez Prezydenta

Ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej decyzją Prezydenta RP zostali odznaczeni Medalami Za Ofiarność i Odwagę.

Zintegrowana Służba Ratownicza to organizacja pozarządowa, powołana do niesienia pomocy ludziom w kraju i zagranicą. Jesteśmy jednostką współpracującą z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Utrzymujemy gotowość przez 24h/ dobę przez wszystkie dni w roku. Za naszą pracę nie pobieramy wynagrodzenia- jesteśmy wolontariuszami. Od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie, realizujemy działania pomocowe na rzecz uchodźców wojennych, wykonując m.in. ewakuacje medyczne pacjentów z Ukrainy do Polski – można przeczytać na profilu ZSR.

Decyzją Prezydenta RP medalami zostali odznaczeni: Dawid Burzacki, Łukasz Patrzyk, Kamil Dadak, Grzegorz Butlak i Kamil Papuga. W imieniu Prezydenta odznaczenia wręczył Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Foto. MUW