Mija pierwsza doba działań na granicy w Medyce

Mija pierwsza doba działań na granicy w Medyce

Kolejny dzień na przejściu granicznym w Medyce. Nieprzerwanie na miejscu pracują ratownicy i personel Zintegrowanej Służby Ratowniczej.
Na miejscu pracują dwa nasze zespoły ratownicze. Ratownicy na bieżąco udzielają pomocy osobą, które tej pomocy potrzebują- głównie są to osoby wychłodzone z otarciami i niewielkimi ranami, ale zdarzają się też osoby, które potrzebują pomocy lekarskiej. W dniu dzisiejszym oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie– jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. Staramy się skoordynować działania ratowników i medyków, którzy chcą wesprzeć nasz Punkt Medyczny w Medyce.
Potrzebne są koce, koce termiczne, ogrzewacze i śpiwory- wszystko co zapewni komfort termiczny osobą, które stoją w kolejce na granicy. Jest naprawdę zimno. Przydadzą się też pluszaki dla dzieciaków. Oczywiście środki opatrunkowe i leki. Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę (www.facebook.com/zsr112 ) lub mailowo: ukraina@zsr112.pl .
Oczywiście jesteśmy w kontakcie z innymi Grupami Ratowniczymi, które będą zabezpieczały pozostałe przejścia graniczne. Zapraszamy do współpracy ratowników, medyków i lekarzy.