4 doba działań na przejściu granicznym w Medyce

4 doba działań na przejściu granicznym w Medyce

Mija 4 doba naszych działań w strefie przygranicznej. W dniu wczorajszym na prośbę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, zostaliśmy przedysponowani na przejście graniczne w Korczowej, gdzie wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego WSPR w Rzeszowie, realizujemy działania ratownicze.
Z czym się najczęściej zmagamy? Wychłodzenia- najczęściej stany hipotermii klasyfikowane jako HT I i HT II , urazy kończyn, zaostrzenie chorób przewlekłych, porody.
Odpowiadając na pytania: jak tam jest? Jest cholernie ciężko i o ile fizycznie wszyscy jesteśmy przygotowani do ciężkiej pracy, tak psychicznie nikt z nas nie spodziewał się skali problemu i takiego rolercostera emocji.
Dodatkowo przy współpracy z naszymi ukraińskimi partnerami- między innymi fundacją Serce Do Serca realizujemy ewakuacje medyczne osób w stanie zagrożenia życia. Działania te realizujemy bezpośrednio już na obszarze Ukrainy. Ze względu na bezpieczeństwo osób zaangażowanych w akcje, nie udzielamy szczegółowych informacji.
Od strony medycznej, całodobowo w systemie zmianowym pracują dwa nasze rozszerzone zespoły. Na każdej zmianie jest min. 1 lekarz, ratownicy medyczni, pielęgniarki, pielęgniarze i ratownicy- personel daje z siebie naprawdę szybko. Cieszymy się z odzewu medyków i grup medycznych z całej Polski. Przepraszamy, że nie odpowiadamy na bieżąco, ale po prostu nie da się odpowiedzieć na taką ilość wiadomości. Medyków chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę na FB www.facebook.com/zsr112 (nie zawsze odpisujemy od razu).
Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Osoby, które chcą nas wesprzeć sprzętowo, farmakologicznie- prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej. Przygotujemy zestawienie potrzebnych rzeczy.
Można nam również pomóc poprzez wsparcie finansowe przez stronę www.zrzutka.pl/ukraina-wsparcie lub poprzez wpłaty na konto Fundacja Służby Ratunkowe RP:
Konto EURO: Fundacja Służby Ratunkowe RP 32-626 Jawiszowice, ul. Mickiewicza 36 Nr konta: PL11 2530 0008 2048 1041 7389 0003 Kod SWIFT: NESBPLPW
KONTO ZŁOTÓWKOWE: Fundacja Służby Ratunkowe RP 32-626 Jawiszowice, ul. Mickiewicza 36 Nr konta: PL65 2530 0008 2048 1041 7389 0001 Kod SWIFT: NESBPLPW