Działania w Ukrainie oraz na granicy Polski z Ukrainą

Działania w Ukrainie oraz na granicy Polski z Ukrainą

Działamy!
W nocy szczęśliwie z rejonu objętego wojną, wrócił nasz zespół. Środki medyczne i leki przekazane stronie ukraińskiej, na powrocie sprawna ewakuacja do Polski dwóch pacjentów. Cały czas również pracujemy na punkcie medycznym w „Hali Kijowskiej” w Korczowej, w razie potrzeby udzielamy pomocy również na przejściu granicznym w Medyce.
W chwili obecnej ustalamy priorytety transportowe dla 1,5 rocznego dziecka chorego onkologicznie, które docelowo na trafić do jednej z klinik we Włoszech. Ewakuacja najprawdopodobniej z Lwowa do jednego z przygranicznych polskich szpitali, a następnie drogą lotniczą do Włoch. Trwają ustalenia.
Przypominamy, że w dalszym ciągu potrzebujemy lekarstw i środków opatrunkowych. Część pozostaje w naszej dyspozycji w Polsce, a część transportujemy sami bezpośrednio na Ukraine.
Z potrzebnych rzeczy na „już”- profesjonalne radiostacje i urządzenie do kompresji klatki piersiowej np. LUCAS 2 lub LUCAS 3 .
W dalszym ciągu poszukujemy osoby lub firmy, która pomoże w zakupie Ambulansu- chcemy pracować i rozszerzyć zakres działań, ale bez drugiej karetki jest to nierealne.
Wsparcia na zakup karetki można udzielić tutaj: